اتصالات و لوله برای صنایع با نانوذرات مکعبی
ارتقای کارایی اتصالات و لوله برای صنایع با نانوذرات مکعبی

ارتقای کارایی اتصالات و لوله برای صنایع با نانوذرات مکعبی
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از نانوذرات مکعبی و چند وجهی تاکنون ۵۰۰ محصول در حوزه لوله و اتصالات با کاربرد در صنایع تولید کردند و اخیرا نیز برای توسعه محصولات خود با دانشگاه‌های شهید چمران و صنعتی امیرکبیر همکاری‌هایی را آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، مهدی عباسی نورآبادی، مدیرعامل این شرکت فناور با بیان اینکه این شرکت تاکنون نزدیک به ۵۰۰ آیتم محصول در حوزه لوله و اتصالات عرضه کرده است، گفت: این مجموعه محصولات می‌تواند برای گروه‌های مختلف از صنایعی نظیر ساخت و ساز، شرکت‌های آبرسانی، صنعت کشاورزی و مخابرات قابل کاربرد باشند.

وی با اشاره به برنامه‌های همکاری مشترک این شرکت با دانشگاه‌ شهید چمران اهواز و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار کرد: این همکاری‌ها در راستای توسعه محصول است و در این میان بخش تحقیق و توسعه شرکت ما نقش بسزایی دارد و می‌توان گفت دستاوردهای ما مرهون تلاش‌های تیم تحقیق و توسعه است، ضمن آنکه آزمایشگاه فعالی را ایجاد کردیم که استاندارد ۱۷۰۲۵ را دریافت کرده است.

مدیرعامل این شرکت خاطر نشان کرد: ما با افزودن نانو ذرات مکعبی و چندوجهی با ابعاد کمتر از ۱۰۰ نانومتر به ماده پایه پلیمری UPVC، استحکام در برابر ضربه را در محصولات لوله و اتصالات افزایش دادیم.

به نقل از ستاد نانو، وی برگزاری نمایشگاه ایران نانو را فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر با محصولات نانویی شرکت‌ها دانست و یادآور شد: امسال، اولین دوره حضور ما در نمایشگاه فناوری‌نانو است و تلاش داریم تا از زیرساخت‌های نمایشگاه برای معرفی بهتر محصولات استفاده کنیم.

سیزدهمین نمایشگاه فناوری‌نانو با عنوان ایران نانو ۱۴۰۱ از تاریخ ۹ الی ۱۲ مهرماه ۱۴۰۱ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد. شرکت‌ها تا انتهای مرداد فرصت دارند که با مراجعه به سایت نمایشگاه به نشانی exhibition.nano.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.